Kde sa vyrábajú pneumatiky Firestone?

Kde sa vyrábajú pneumatiky Firestone?

Pneumatiky Firestone sa vyrábajú v USA. Vo svojich elitných časoch bola na čele výroby pneumatík a v roku 1900 sa stala majstrom amerického trhu.

Spoločnosť Firestone má k dispozícii množstvo kvalitných pneumatík a pôvodne bola založená v meste Akron v americkom štáte Ohio. Spoločnosť Firestone bola pôvodne americkou značkou, no v súčasnosti funguje ako dcérska spoločnosť japonskej gigantickej spoločnosti Bridgestone.

Pneumatiky Firestone sa používali ako originálne pneumatiky pre vozidlá značky Ford (v roku 1900) a značka vyrábala aj vysoko kvalitné náhradné pneumatiky pre iné typy automobilov.

Ďalšie informácie o značke Firestone

Spoločnosť Firestone, (ktorú v roku 1900 v Akrone zakladal Harvey Firestone) sa po odkúpení spoločnosťou Bridgestone Tires v roku 1988 dokázala dostať na vrchol výroby pneumatík v USA.
Spojenie spoločností Bridgestone a Firestone viedla v roku 1992 k vytvoreniu nového sídla v Nashville v štáte Tennessee, aby sa mohla zlepšiť výroba pneumatík Firestone a Bridgestone v USA. Pneumatiky Firestone sú dôveryhodným menom a majú dobré vlastnosti na rôznych povrchoch ciest.

Kde sa pneumatiky Firestone vyrábajú?

Pneumatiky Firestone sa väčšinou vyrábajú na rovnakých miestach ako pneumatiky Bridgestone (USA, Japonsko a mnohé iné). Vyrábajú sa s rovnakou kvalitou na mnohých miestach po celom svete, ale väčšina pneumatík Firestone sa vyrába v USA.
Pneumatiky Firestone sú odolné a dodávajú sa v rôznych tvaroch a veľkostiach, aby vyhovovali konkrétnym vozidlám, s rôznymi pneumatikami pre rôzne ročné obdobia. Bez ohľadu na to, kde sú pneumatiky vyrobené, sú vhodné na všetky typy ciest. Každá pneumatika Firestone vyrobená v Spojených štátoch má vložený kód ako opatrenie bezpečnosti Ministerstva dopravy USA.

Obchod s Bridgestone

Značku Firestone vlastní spoločnosť Bridgestone corporation. Spoločnosť Firestone získala v roku 1988, predtým desaťročia dominovala na americkom trhu s pneumatikami. Jej hlavným konkurentom bola spoločnosť Goodyear.

Aké pneumatiky ponúkajú?

Poskytujú výnimočný výkon na suchých, mokrých a zľadovatených cestách. Pneumatiky Firestone sú hodnotené ako jedny z najlepších pneumatík na trhu.

Firestone je renomovaná automobilová a pneumatikárska spoločnosť, ktorá ponúka spoľahlivé výrobky. Či už chcete nové pneumatiky pre svoje auto, nákladné auto alebo motocykel, vo svojom sortimente majú vlastnosti, ktoré potrebujete.