Pneumatika číslo 1 značky Michelin

michelin ilustracna fotka

Spoločnosť Michelin bola založená v roku 1889 vo Francúzsku ako jedna z najinovatívnejších značiek vôbec. Je zodpovedná za niektoré z najdôležitejších inovácií v oblasti pneumatík a patrí medzi najväčších gigantov v tomto odvetví. Značka je zodpovedná za vynálezy, medzi ktoré patria napríklad odnímateľné a radiálne pneumatiky. Spoločnosť Michelin je tiež veľmi rozmanitá a vyrába pneumatiky pre vozidlá spolu s lietadlami, bicyklami a ďalším.

Michelin statue

V roku 1934 spoločnosť Michelin vynašla pneumatiku Run-Flat, ktorú prevzala aj väčšina ostatných značiek. Dnes je to jedna z najobľúbenejších technológií v celom odvetví. Väčšina osobných pneumatík je navrhnutá na základe rovnakého konceptu, ktorý spoločnosť Michelin vytvorila ako prvá. Pozrite si ďalšie zaujímavé články zo sveta pneumatík tu.

Typy pneumatík Michelin

Spoločnosť Michelin je so svojou ponukou veľmi bohatá. Značka má obrovský dosah a výrobné kapacity, čo im uľahčuje pôsobiť na širokej škále trhov s veľkým množstvom produktov v rôznych kategóriách pneumatík. Zoznam kategórií zahŕňa napríklad celoročné pneumatiky, luxusné, zimné, letné, pre nákladné vozidlá či s technológiou Run-Flat. Tieto kategórie predstavujú len časť ponuky spoločnosti Michelin. Dokáže vyrobiť pneumatiky pre akýkoľvek sedan, SUV, pickup, úžitkové vozidlo a mnoho ďalších. Dokonca vyrábajú aj pneumatiky pre lietadlá a autobusy.

Michelin Crossclimate 2

Na preskúmanie vlastností, ktoré môže ponúknuť spoločnosť Michelin, sme vzali jej najlepšie hodnotenú pneumatiku a preskúmali sme všetko, čo môže vodičom ponúknuť.

Michelin Crossclimate 2

Vlastnosti

Brzdné schopnosti

Technológia Evertread má plný vplyv v každej jednej funkcii pneumatiky. Crossclimate 2 má krátku brzdnú dráhu, dokáže rýchlo zastaviť na suchom aj mokrom a zľadovatenom povrchu. Zastavuje s úplnou istotou.

michelin brzdna draha

Ovládateľnosť za suchého počasia

Celková ovládateľnosť tejto pneumatiky sa celá spolieha na zloženie behúňa. Spoločnosť Michelin vyvinula technológiu Evertread, ktorá sa neustále umiestňuje na prvom mieste v celom odvetví. Poskytuje vynikajúcu odolnosť proti opotrebovaniu a roztrhnutiu a zároveň vodičom ponúka maximálnu kontrolu nad vozidlom. Zmes rozširuje kontaktnú plochu na povrchu pneumatiky, čím dodáva väčšiu priľnavosť k vozovke, najmä pri riadení vo vyšších rýchlostiach alebo na diaľnici. Je to dokonalá celoročná pneumatika, ktorá poskytuje aj športový pocit.

Zimný výkon

Zimný výkon tejto pneumatiky využíva celoročný dezén na zachovanie optimálnej pružnosti pri príliš nízkom poklese teplôt. Guma dokáže zostať dostatočne mäkká na to, aby zvládla chladné počasie a poskytla vynikajúce jazdné vlastnosti. K dispozícii sú aj lamely, ktoré uvoľňujú záberové hrany v daždi, aj na snehu, aby sa zvýšila priľnavosť pneumatiky k vozovke.

Jazda na mokrej vozovke

Jazda na mokrej vozovke sa spolieha na spomínané lamely a aj na smerovú konštrukciu dezénu. Práve takýto dezén zaisťuje výbornú trakciu na vode a kašovitom snehu. Okrem toho pomáha aj uvoľňovať vodu cez pneumatiku a zabezpečuje tak odolnosť proti hydroplaningu.

Životnosť behúňa

Životnosť behúňa tejto pneumatiky je najlepšia vo svojej triede vďaka mnohým funkciám. Odhaduje sa, že zmes Evertread pridáva 10 % nárast celkovej životnosti behúňa v porovnaní s akýmkoľvek iným predchodcom Michelin. Vďaka konštrukcii MaxTouch je pneumatika tiež pevnejšia, takže je menej pravdepodobné, že dôjde k akémukoľvek poškodeniu alebo defektom pneumatiky vďaka pridanej ochrane bočníc.

Výhody

Rozmanitejší profil pneumatiky so širokou ponukou na výber. Dobre vyhovuje vodičom, ktorí hľadajú maximálny výkon a priľnavosti k vozovke. Technológia nulového tlaku na zlepšenie technológie Run-Flat. Ekologické pneumatiky 5. generácie na zníženie emisií CO2. Zvýšené zameranie na udržateľnosť a ekologické iniciatívy.

Nevýhody

Pneumatiky sú vzhľadom na kvalitu relatívne vysoko cenovo náročné. Pozrite si náš katalóg, kde najdete pneumatiky značky Michelin ale aj mnohé ďalšie prémiové značky.