Spoločnosť Continental a jej kvality

Spoločnosť Continental a jej kvality

Spoločnosť Continental bola založená v roku 1871 so sídlom v Hannoveri (Nemecko). V priebehu minulého storočia sa stala poprednou nemeckou automobilovou výrobnou spoločnosťou, ktorá sa špecializuje na výrobu pneumatík, automobilovú bezpečnosť a ďalších dielov pre automobilový priemysel. V roku 2001 získala kontrolný podiel v spoločnosti Temic, automobilovo-elektronickom podniku spoločnosti Daimler Chrysler. Patrí jej štvrté miesto medzi najväčšími výrobcami pneumatík na svete.

Jednou z hlavných ťažiskových oblastí a odborných znalostí spoločnosti je znižovanie spotreby paliva. Zameriavajú sa na systémy vstrekovania paliva, pneumatiky s nižším valivým odporom a hybridné pohonné systémy. Tieto metódy znižovania spotreby energie patria do technologického prvenstva spoločnosti.

Výrobca pneumatík získal vysoké odporúčania od automobilových časopisov a mnohých prekvapil svojím silným výkonom. Automobily jazdia na pneumatikách Continental v celej Európe už niekoľko desaťročí, vďaka čomu je to pravdepodobne jedna zo značiek s najväčším rozšírením na celom svete.

Spoločnosť, ktorá vyrába špičkové pneumatiky Continental, neustále vyhodnocuje každú časť pneumatiky s cieľom dosiahnuť vysokú kvalitu a spokojnosť zákazníkov.

Čo ponúkajú?

Je známe, že Continental je jednou z najlepších spoločností na trhu pneumatík. Ako jeden z najväčších výrobcov na svete ponúka pneumatiky, ktoré sú známe svojou kvalitou a odolnosťou. Spoločnosť ponúka pneumatiky pre osobné autá, dodávky, 4×4, motocykle, bicykle, nákladné autá či autobusy.
Či už potrebujete vybaviť svoj nákladný automobil, SUV alebo osobný typ automobilu novou sadou pneumatík, môžete sa spoľahnúť, že Continental má vynikajúci výber. Vedzte však, že ich pneumatiky bývajú drahšie ako priemer.

Ocenenia

  • Inovácia vo výrobe pneumatík za rok 2014 – Za pokroky v technologickej výrobe dosiahnuté v oblasti pneumatík. Toto ocenenie spravuje publikácia Tire Technology International so sídlom vo Veľkej Británii.
  • Výrobca pneumatík roka 2014 – ocenenie od Medzinárodného časopisu Tire Technology.
  • Dodávateľ roka 2015 – Ocenenie GM Motors počas 24. slávnostného odovzdávania cien.
  • Medzinárodná cena autobusového plánovača Sustainability Award v roku 2015 – udelená nemeckým časopisom.
  • GreenTec Award 2014 – Toto je najväčšie európske ocenenie pre podnikanie a životné prostredie.

Nové pneumatiky Continental